Gdy już zdecydujesz się podjąć decyzję o poprawie swojego samopoczucia i zdrowia, prosiłbym Cię abyś do pierwszej wizyty się odpowiednio przygotował. Poniżej znajdziesz parę punktów, które z pewnością ułatwią i usprawnią przebieg pierwszej wizyty. Podczas pierwszej wizyty niezbędne jest zebranie wywiadu oraz szczegółowe badanie pacjenta.

  1. Z jakim problemem do mnie przychodzisz?
  2. Co Cię boli?
  3.  Jak długo Cię boli?
  4. Mechanika wystąpienia bólu, czy doznałeś/ łaś urazu czy też ból pojawił się „sam z siebie”?
  5.  Jak bardzo Cię boli, gdzie (skala bólu od 0 do 10) i przy jakich ruchach?
  6. Lokalizacja bólu, czy boli Cię w jednym konkretnym miejscu czy ból się rozlewa lub promieniuje np. do palców dłoni. Jeśli tak to do których?
  7. Czy na coś chorujesz? Jeśli tak to na jaką chorobę, od jakiego czasu i czy przyjmujesz leki?
  8. Czy przechodziłeś jakiekolwiek zabiegi chirurgiczne? Z przerwaniem ciągłości powłok skórnych? Blizny?
  9. Czy w przeszłości doznałeś/ łaś jakichkolwiek kontuzji? Jak dawno temu?
  10. Jeśli masz jakąkolwiek dokumentację medyczną, badanie obrazowe (RTG, TK, MRI) przygotuj je, rzucę okiem na to na samym końcu.

 

Na pierwszą wizytę nie zapomnij przygotować dla siebie wygodnego/ luźnego stroju oraz dobrego humoru 🙂
Przygotowanie odpowiedzi na wyżej wymienione punkty pozwoli usprawnić przebieg Naszego pierwszego spotkania.

Dobra, porozmawialiśmy o Twoim problemie teraz czas sprawdzić palpacyjnie z czym przyjdzie Nam się zmierzyć tzn. badanie. Będę sprawdzał Twoją ruchomość stawów oraz napięcie systemu mięśniowo – powięziowego, nie zdziw się kiedy będę sprawdzał okolicę ciała niekiedy położoną z pozoru daleko od miejsca występowania bólu.

Nasze ciało to jedna całość i nie można rozpatrywać go osobno, częściami. Skoro jedna część ciała boli, na pewno będzie miała wpływ na inną. Ok, mamy już wstępny obraz Twojego problemu i postawioną wstępną diagnozę, teraz czas na terapię i pracę nie tylko moją, ale i Twoją.

Zapraszam.